Forum Bioderko Strona Główna


 
   
 
Forum Bioderko Strona Główna
Forum Bioderko - Warunki Rejestracji

Wszyscy, a w szczególności nowi Użytkownicy Forum Bioderko zobligowani są do zapoznania się z poniższym Regulaminem forum&1. Administracja forum udostępnia bezpłatnie wszystkim zarejestrowanym użytkownikom BIODERKO.VEL.PL miejsce wymiany informacji, idei i opinii pod warunkiem respektowania postanowień niniejszego Regulaminu.

&2. Zabrania się publikować i rozpowszechniać na forum treści komercyjnych (np. reklam, komunikatów PR i linków reklamowych). Moderatorzy mają prawo do subiektywnej i nie podlegającej dyskusji oceny postów i linków oraz ich usuwania. Wszelkie formy spamu będą bezwzględnie eliminowane.

&3. Zabrania się wielokrotnego publikowania powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.

&4. Wypowiedzi publikowane przez Użytkowników na forum nie mogą:
- wzywać do popełnienia przestępstw, być sprzeczne z zasadami współżycia społecznego, wzywać do nienawiści rasowej, wyznaniowej czy etnicznej, ani propagować przemocy,
- zawierać treści obscenicznych i obraźliwych, naruszać zasad Netykiety,
- naruszać praw autorskich, znaków towarowych lub innych praw podmiotowych jakichkolwiek osób trzecich ani zachęcać do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania,
- zawierać wirusów ani jakichkolwiek innych rozwiązań destrukcyjnych,

&5. Wypowiedzi publikowane przez Użytkowników powinny być zgodne z zasadami etykiety forum. Jej rażące lub notoryczne nieprzestrzeganie będzie traktowane, jako łamanie zasad Regulaminu.
Zabrania się umieszczania dwóch i więcej kolejnych postów przez tego samego autora. Wskazane jest używanie opcji Edytuj (poprzez klawisz ZMIEŃ w prawym rogu postu) aby zmodyfikować swoje wypowiedzi.
Wyjątkiem jest REGULAMIN, który z racji swojej funkcji oraz rozbudowywania się forum będzie z pewnością nabywał kolejnych paragrafów.

&6. Administracja forum nie odpowiada za treść wypowiedzi publikowanych na forum.

&7. Każdy z Użytkowników ponosi wyłączną odpowiedzialność wobec administracji forum i osób trzecich za zamieszczenie na forum wypowiedzi naruszającej warunki określone w niniejszym regulaminie.

&8. Administracja forum zastrzega sobie prawo do kontrolowania treści wypowiedzi i ich modyfikowania, a nawet do usuwania z forum wypowiedzi, które nie spełniają warunków określonych w regulaminie.

&9. Administracja forum zastrzega sobie również prawo do ujawnienia tożsamości Użytkownika lub wszelkich informacji podanych przez Niego podczas rejestracji na żądanie uprawnionego organu jeżeli w stosunku do Użytkownika zostanie wszczęte postępowanie karne lub cywilne mające jakikolwiek związek z aktywnością Użytkownika na forum.

&10. Opublikowanie wypowiedzi na forum jest tożsame z wyrażeniem przez Użytkownika zgody na opublikowanie jej i zrzeczeniem się wszelkich praw do tej wypowiedzi.

&11. Administracja forum zastrzega sobie prawo do zablokowywania dostępu do forum Użytkownikom, którzy naruszać będą postanowienia niniejszego Regulaminu.

&12. Ze względu na ograniczoną możliwość całościowej oceny sytuacji medycznej drogą internetową, porady udzielane na forum przez lekarzy i użytkowników nie mogą zastępować lub ograniczać bezpośrednich kontaktów pomiędzy pacjentem a lekarzem.

&13. Administracja forum zobowiązuje się do dołożenia wszelkich starań w celu zapewnienia prawidłowego działania forum oraz udzielania pomocy Użytkownikom w rozwiązywaniu problemów dotyczących jego funkcjonowania.

&14. Administracja forum może czasowo zawiesić działalność forum bez podawania przyczyn takiego działania.

&15. Administracja forum zastrzega sobie prawo do modyfikowania niniejszego regulaminu. Wszelkie zmiany wchodzą w życie w momencie ich opublikowania na tej stronie.

&16. Uczestnicy forum zobowiązani są do stosowania się do rad i zaleceń administratorów i moderatorów.
Wielkość obrazka umieszczonego jako avatar nie powinna przekraczać 150 x 150px. Łączna wielkość (suma wysokości zdjęć i textów) umieszczonych w stopce nie powinna przekraczać 750 x 300 px (szer. x wys.) Treść w podpisać oraz obraz w avatarze nie może być obraźliwa ani gorsząca.

&17. Dopuszczalne jest publikowanie linków do aukcji charytatywnych. Linki takie mogą być zamieszczane tylko przez moderatorów (np. na prośbę osoby zarejestrowanej na forum). Do moderatorów należy weryfikacja aby pieniądze trafiły na odpowiedni cel. Linki mogą być umieszczane tylko w odpowiednim wątku w dziale "Prośby o pomoc" (w wątku na którym prowadzi się dyskusję na temat osoby do której pomoc ma trafić). Nie jest dopuszczalne spamowanie linkami na PW i innych działach forum.

&18. Osoby, które chcą przeprowadzić ankietę do pracy naukowej z udziałem użytkowników forum, proszone są o kontakt z administratorem celem uzyskania zgody na zamieszczenie odpowiedniego ogłoszenia. W zgłoszeniu powinny postać podane informacje o sposobie i zakresie badania, temacie pracy, autorze i jego dalszym wykorzystaniu. Posty z prośbami o wypełnienie ankiet czy wzięciu udziału w badaniach, opublikowane bez uprzedniej zgody administratora, będą kasowane.

&19. Forum wyposażone jest w filtr antyspamowy, który może automatycznie usuwać posty, PW i blokować konta.

&20. Na niniejszym forum zabrania się umieszczania zdjęć czy publikacji promujących dany produkt czy środek (w tym farmaceutyki itp.) Celem Forum jest zachowanie "czystej formy" wolnej od reklam i spamu.

&21. Kolor czerwony w postach zarezerwowany jest dla Admina.

&22. Niniejsze forum stawia na estetykę i poprawność wypowiedzi - zarówno merytoryczna jak ortograficzną, interpunkcyjną i stylistyczną. Użytkownicy korzystający z forum zobowiązani są do zwracania uwagi na swoje wypowiedzi pod tym kątem.
UWAGA: dla tych którzy mają kłopot z lubiącymi się pojawiać błędami sugerujemy korzystanie z przeglądarki internetowej Firefox (Mozilla), która (podobnie jak Word) pokazuje błędy w tekście (np. w pisanym poście) podkreślając je na czerwono.

&23. Dotyczy ustępstw w &5
"&5. .....Zabrania się umieszczania dwóch i więcej kolejnych postów przez tego samego autora. Wskazane jest używanie opcji Edytuj (poprzez klawisz ZMIEŃ w prawym rogu postu) aby zmodyfikować swoje wypowiedzi...."

Powyższe zasady nie dotyczą postów autorów tematów typu: Moja Historia czy Dziennik, którzy prowadząc je w odpowiednich działach opowiadają w formie pamiętników swoje historie choroby i robią to systematycznie.

&24. Kolorów w tytułach tematów używa TYLKO Admin.

&25. Mile widzianym jest pogrubianie czcionki nicku danego Forumowicza do którego się zwracamy w poście.

&26. Do użytkowników na forum, niezależnie od wieku zwracamy się po koleżeńsku, po nicku, czyli nie preferujemy zwrotów Pan/Pani ;-)

&27. W tematach postów nie używamy DUŻYCH LITER. Tytuły postów są pisane capslokiem tylko w wyjątkowych sytuacjach, kiedy treść ma dużą rangę i znaczenie a dany post trzeba "wypozycjonować" - np. tak jak REGULAMIN, czy ogłoszenia o KRWI - i tylko po skonsultowaniu tego z Administratorami.

&28. Forum Bioderko nie jest miejscem gdzie reklamujemy swoje produkty i usługi! Zabrania się w treści postów oraz w podpisie Użytkownika umieszczania linków oraz tekstów komercyjnych. Jeśli Użytkownik rejestruje się na forum tylko w celu zamieszczania pseudo reklamy - jego konto zostanie natychmiast i bez powiadamiania usunięte.
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.